close
تبلیغات در اینترنت
تهیه کرم دور چشم

آرایشگری و زیبایی و بهداشت پوست

تهیه کرم دور چشم

banner
جستجوگر پیشرفتهآخرین ارسال های انجمن

برای تهیه کرم دور چشم باید چه کرد ؟

پوست اطراف چشم یکی از حساس ترین قسمت های بدن است و معمولا روی تمام محصولات و کرم های مختلف نوشته شده که زیر چشم استفاده نشود، اما برای خرید کرم دور چشم باید چه کرد؟ حتما باید دقت ویژه ای داشت تا مبادا به پوست این قسمت آسیبی برسد.http://up.funmehr.com/images/4s5llfmulm82x648zva4.jpg

فان مهر : در داروخانه ها انواع مختلفی از این نوع کرم ها وجود دارند که به راحتی شما را سرگردان می کنند تا نتوانید کرم مناسب را شناسایی کنید، اما اگر نکات خاصی را بدانید و روش های تشخیص یک کرم خوب را یاد بگیرید، به راحتی می توانید بهترین کرم را انتخاب کنید.

می خواهید چه زمانی از آن استفاده کنید؟

با خود فکر کنید که قرار است چه زمان هایی از کرم خود استفاده کنید، مثلا می خواهید در طول روز کرم بزنید، یا تنها شب ها از کرم دور چشم تان استفاده کنید، یا این که به دنبال کرم های مختلفی برای هر دوی این حالت ها هستید. به عنوان مثال بعضی از افراد کرم ضدچروک روشن کننده ای می خواهند که زیر آرایش از آن استفاده کنند. اگر شما همچین کرمی می خواهید، حتما باید در آن فیلترهای محافظت کننده در برابر اشعه ماورای بنفش یا SPF وجود داشته باشد. البته اگر هم درون کرم شما موادی چون دی اکسید تیتانیوم یا زینک اکسید وجود داشته باشد، می تواند از پوست در مقابل آفتاب محافظت کند.

چگونه کرم را استفاده کنید؟

اما استفاده از کرم دور چشم نیز تکنیک های خاصی دارد. شما باید اول از گوشه داخلی چشم های تان شروع کنید و سپس به سمت بیرون حرکت کنید، یا این که از گوشه بیرونی چشم ها شروع کنید و به سمت داخل بیایید تا به بینی برسید، اما آیا باید روی پلک های تان نیز کرم بزنید؟

نه لازم نیست، البته اگر اصرار دارید ضرری ندارد، اما بهتر است فقط شب ها بزنید. چون وقتی روی پلک ها کرم می زنید، در طول روز کرم با مواد آرایشی مخلوط می شود و ممکن است وارد چشم شود و مشکلاتی را به وجود آورد.

توجه داشته باشید که هیچگاه قیمت بالا، نشانه کیفیت خوب یک محصول نیست. گاهی مارک های تجاری تنها به دلیل نامی که دارند از شما پول زیادی می گیرند

کرم گران نخرید

پیشنهاد می کنیم خیلی به دنبال کرم های دور چشم گرا نقیمت نباشید، به همین دلیل اول از همه، انتخاب های تان را محدود کنید و بعد در بین آن ها ارزان ترینش را بخرید و اگر دیدید بعد از چند هفته فایده چندانی نداشت، یکی دیگر بخرید. با این روش شما پول زیادی را صرف خرید محصول اول نکرده اید و به همین دلیل می توانید به راحتی کرمی دیگر بخرید.

توجه داشته باشید که هیچگاه قیمت بالا، نشانه کیفیت خوب یک محصول نیست. گاهی مارک های تجاری تنها به دلیل نامی که دارند از شما پول زیادی می گیرند. انجمن متخصصان پوست کانادا در گزارش خود گفته است که حتی محصولات ارزان قیمت هم می توانند کیفیت خوبی داشته باشند.

چه کرم هایی را نخرید

پوست زیر چشم بسیار حساس است، به همین دلیل به راحتی تحریک شده و می تواند دچار التهاب شود. پس توجه کنید حتما کرمی بخرید که هیچ گونه مواد عطری در آن وجود نداشته باشد و PH درون آن نیز نزدیک به PH پوست باشد.

علاوه بر این ها، وجود هرگونه الکل و منتول نیز می تواند باعث التهاب پوست شما شود.

علاوه بر این بهتر است از خرید کرم هایی که بسته بندی شیشه ای دارند صرف نظر کنید و به دنبال کرم هایی باشید که در تیوب هستند.

به این دلیل که بیشتر شیشه ها در گشادی دارند و این سبب می شود که کرم بیشتر در معرض هوا و نور قرار گیرد و همین موجب کم شدن کیفیت کرم و رشد بیشتر باکتری ها می شود.

کدام کرم ضد چروک را اول شروع کنید؟

وقتی می خواهید استفاده از کرم های ضدچروک را آغاز کنید بهتر است هم از کرم دور چشم، هم کرم ضد چروک صورت استفاده کنید.

گاهی شنیده می شود که می گویند کرم زیر چشم از همه مهم تر است، ولی این اصلا صحیح نیست. کرم دور چشم هم از نظر ترکیبات مثل کرم ضد چروک صورت است و فقط به دلیل نازکی و حساسی پوست دور چشم غلظت آن کمتر است.

البته باید یادآوری کنیم که معمولا نمود چروک ها زیر چشم زودتر اتفاق می افتد.

کرم های بوتاکس فایده ای ندارند

کرم های شب بوتاکس از حدود ۲ تا ۳ سال پیش وارد بازار شده اند و سازندگان آن ادعا دارند که به جای تزریق بوتاکس به خصوص برای دور چشم، از این کرم ها استفاده کنید.

کرم های شب بوتاکس به هیچ وجه علمی نیستند و صرفا تبلیغاتی هستنداستدلال آن ها این است که این کرم ها در عضله نفوذ و آن را فلج می کند، اما باید بگویم که تمام مستندات علمی، این کرم ها را رد می کنند و هیچ مدرکی مبنی بر این که بتوان کرم موثری از بوتاکس داشت، وجود ندارد و اصلا نمی توان چنین کرمی ساخت، اما چون به مدت خیلی کمی در زمان مصرف، عضله را منقبض و بی حس می کند فرد گمان می برد که تاثیر دارد و کمی چروک هایش کم شده، در صورتی که بعد از دو ساعت همه چیز مثل اول می شود و چروک ها برمی گردند.

سیاهی زیر چشم هیچ ربطی به بی خوابی ندارد

بسیاری از مردم فکر می کنند، علت سیاهی زیر چشم می تواند تماشای زیاد تلویزیون تا دیروقت یا چند شب نخوابیدن یا زیاد با کامپیوتر کار کردن یا… باشد. در واقع خیلی از مردم فکر می کنند اگر زیر چشم هایش سیاه است، به دلیل طرز زندگی آن هاست، اما باید بدانید این باور اصلا درست نیست، شما هیچ تقصیری در سیاهی زیر چشم های تان ندارید. این سیاهی به دلیل کم خوابی یا استرس یا کار زیاد یا… به وجود نیامده است. دلیل سیاهی زیر چشم ها، چیزی شبیه کبود شدن دست یا پاست و در واقع به دلیل رگ های خونی بسیار ریزی است که زیر پوست ظریف این قسمت قرار دارد.

البته این مطلب بیشتر در سیاهی دائمی و همیشگی زیر چشم صادق است، نه گهگاهی.

سیاهی ها با کرم برطرف نمی شود

بعضی از پزشکان هم اعتقاد دارند سیاهی دور چشم مشکلی است که بیماری محسوب نمی شود و یک صفت ارثی غالب است و اگر یکی از والدین به این مشکل دچار باشند، معمولا نصف فرزندان آن خانواده نیز به این مشکل دچار می شوند. البته در برخی از مواقع نیز والدین دچار سیاهی دور چشم نیستند، اما فرزندان آن ها دچار این مشکل هستند و به دلیل ارثی بودن این مشکل، درمانی دائم برای آن وجود ندارد. البته مصرف برخی کرم ها، برای رفع تیرگی دور چشم تا حدی مفید است، اما به طور کامل این مشکل را برطرف نمی کند.

توصیه می شود افراد از عینک آفتابی برای محافظت از چشم و پوست اطراف چشم و پلک ها استفاده کنند و استفاده از مرطوب کننده را هم فراموش نکنند
درمان دائمی سیاهی دور چشم چیست؟

تیرگی دور چشم درجاتی دارد و باید گفت افرادی که پوستی تیره دارند، معمولا تیرگی دور چشم آن ها بیشتر است، اما سیاهی دور چشم افرادی که پوست روشنی دارند، کمتر است.

اما به هر صورت از آن مشکلاتی است که می تواند حسابی آزاردهنده شود و همه کسانی که این مشکل را دارند، همیشه به دنبال راه حل هایی برای از بین بردن این مشکل هستند. برای از بین بردن این مشکل راه حل های مختلفی وجود دارد.

یکی راه حل اساسی، جراحی زیبایی این قسمت است. البته با لیزر هم می توان این سیاهی ها را کمتر کرد. لیزر با تحریک تولید کلاژن، پوست را جوان می کند و سیاهی ها را از بین می برد. البته این روش هزینه نسبتا بالایی دارد و می تواند خطرهایی هم داشته باشد.


:: امتیاز: نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

:: بازدید : 126
:: ارسال شده در: تهیه کرم دور چشم ,

نویسنده
نویسنده : محمد
تاریخ : [جمعه 09 تير 1391 ] [ 13:37]
تاریخ
آخرین مطالب ارسالی
مراقبت های پوستی مهم در فصل سرما تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
5 تـکـنـيـک مراقبـت از پـوسـت صـورت تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
انتخاب ضد آفتاب مناسب با پوست تان تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
راه هایی برای مراقبت از دستها تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
لایه‌برداری پوست مفید است یا مضر؟ تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
فواید خیار برای چشم و پوست تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
ماسک‌هایی برای رفع کک‌ومک پوست تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
۱۲ توصیه برای داشتن صورتی بدون جوش تاریخ : سه شنبه 21 آذر 1391
همه چیز در مورد کانسیلر از زبان بابی براون! تاریخ : دوشنبه 08 آبان 1391
آرایش صورت با پوست سفید و رنگ چشم آبی! تاریخ : دوشنبه 08 آبان 1391
خانم‌ها به 6 روش می‌توانند از شر موهای زاید خلاص شوند تاریخ : دوشنبه 08 آبان 1391
راهنمایی بابی براون برای یک آرایش چشم حرفه‌ای! تاریخ : دوشنبه 08 آبان 1391
بابی برون و سوالهایی مختلف در رابطه با پوست تاریخ : یکشنبه 15 مرداد 1391
آرایشی مناسب برای عکاسی تاریخ : یکشنبه 15 مرداد 1391
حجیم ماندن مو تاریخ : یکشنبه 15 مرداد 1391
خالکوبی را چگونه پاک کنیم؟ تاریخ : یکشنبه 15 مرداد 1391
چگونه خال ها و لکه های صورتم را پنهان کنم؟ تاریخ : یکشنبه 15 مرداد 1391
با آزمایشی ساده نوع پوست خود را تشخیص دهید! تاریخ : سه شنبه 03 مرداد 1391
مدلهای زیبا ی ابرو مناسب دختران و خانمها(تصویری) تاریخ : سه شنبه 03 مرداد 1391
هفت بلایی که خانمها سر موهایشان می‌آورند! تاریخ : سه شنبه 03 مرداد 1391
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
user
progress عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

progress فراموشی رمز عبور؟

progress عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
فال امروز شما- فال
آرایشگری و زیبایی و بهداشت پوست
آمار مطالب آمار مطالب
کل مطالب کل مطالب : 95
کل نظرات کل نظرات : 6
آمار کاربران آمار کاربران
افراد آنلاین افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا تعداد اعضا : 1

کاربران آنلاین کاربران آنلاین

آمار بازدید آمار بازدید
بازدید امروز بازدید امروز : 32
باردید دیروز باردید دیروز : 7
ورودی امروز گوگل ورودی امروز گوگل : 0
ورودی گوگل دیروز ورودی گوگل دیروز : 0
بازدید هفته بازدید هفته : 32
بازدید ماه بازدید ماه : 149
بازدید سال بازدید سال : 2,516
بازدید کلی بازدید کلی : 36,217

اطلاعات شما اطلاعات شما
آِ ی پیآِ ی پی : 18.234.66.217
مرورگر مرورگر :
سیستم عامل سیستم عامل :
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : RojPix.ir